Tetra Hakkında

Şirketimiz Tetra Endüstriyel ve Teknik Sistemler Sanayi ve Dış Tic. A.Ş., 1992 yılında kurulmuş bir mühendislik şirketi olup, “Proses Kontrol ve Endüstriyel Otomasyon, Çevre Kirliliği İzleme ve Kontrol Sistemleri" konusunda satış, servis, eğitim, teknik danışmanlık ve anahtar teslim laboratuvar hizmetleri vermektedir. 

Her biri konusunda uzman ve dünya çapında kalitesi onaylı birçok yabancı firma ile uzun yıllardır sıkı bir işbirliği içindedir. Firmamızın başarısındaki en önemli etkenler, teknolojik ve personel altyapısı, satış öncesi ve sonrası teknik hizmetlerdir. 

Tetra A.Ş. benimsemiş olduğu kalite anlayışı gereği olarak sürekli yenilenme içindedir. Hizmet sektörünün gereklerini sonuna kadar yerine getirebilmek, müşterilerin ihtiyaçlarını doğru ve zamanında karşılayarak, en ekonomik şekilde çözüme ulaştırabilmek için ISO 9001 : 2008 kalite yönetim sistemini kurmuştur ve çalışmalarına bu kapsamda devam etmektedir. 

İstanbul’da bulunan merkez ofisimiz 350m2 satış, 750m2 depo ve servis alanından oluşmaktadır.  90m2 elektronik atölye, 200m2 mekanik atölye, 200m2 montaj alanımız bulunmaktadır. Merkez ofisimiz dışında; sanayi şehri olan İzmit, Türkiye’nin ikinci en büyük şehri olan İzmir, Kırıkkale ve Batman da şantiyelerimiz bulunmaktadır. 

Toplam personel sayımız 70 kişidir. Satış ve servis ekibimizin tamamı Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden veya Meslek Yüksekokullarından mezunudur. Kaliteli firma; kaliteli personel ve satış sonrası hizmet ağı ile mümkün olur. Firmamız bu doğrultuda çalışanları ile uzun süreli anlaşmalar yapar ve onları iş başı eğitimleri, seminerler ve yurt dışı eğitimler gibi sıkı ve eğitimlere tabi tutar. Personel kalitemiz ve hizmet ağımız sayesinde temsilcisi olduğumuz bazı firmalar, Türkiye dışında yakın bölgedeki servis ve devreye alma işlerini de tamamen firmamıza devretmiştir. 


Firmamızın ana faaliyet konusu proses kontrolü ve analiz ekipmanlarıdır. Bu kapsamda firmamız yurt içinde ve yakın komşu ülkelerdeki endüstriyel kuruluşların çözüm ortağı olmuştur. Türkiye’nin tek rafinerisi olan Tüpraş, pek çok projesinde firmamızı tercih ettiği gibi, beş yıldan bu yana, periyodik bakım, arızi bakım ve onarım anlaşması yaparak, Rafinerilerinde bulunan 900 adet analizörü firmamıza emanet etmiştir. Yine petrol işleme konusunda Türkiye devi olan Petkim pek çok projesini firmamız ile gerçekleştirmektedir.


Proses kontrolü ve analizörleri konusunda diğer güçlü olduğumuz alan da enerji santrallerinde su&buhar numune alma ve analiz sistemleri kurulumudur. Firmamız bu konuda Türkiye’de ki ilk sistem entagratörü olarak, marketin % 80’ine sahiptir.  


Tetra’nın diğer bir sacayağı da hava kalitesi kontrol sistemleridir. Kurulduğu günden beri kamu ve özel sektörde pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Çevre Bakanlığı ile imzalamış olduğu 55 adet hava kalitesi istasyonu kurulumu projesi ile tek bir sözleşmede yapılan en büyük projeye imza atmıştır. 2016 Haziran ayında tamamlanacak proje tamamlandığında Tetra’nın gurur tablosu olacaktır.


Firmamızın en büyük avantajı dinamizmi ve cesaretidir. Bu sayede müşterilerimizi ortağımız olarak görür ve onların yaşadıkları sorunlara en ekonomik ve akılcı çözümlerle yaklaşırız. Bu sayededir ki müşterilerimizle yıllardır iş birliği içindeyiz. En iyi reklamımız “müşteri tavsiyeleridir”. 


 

Ekibimiz
Mehmet PEKER
Genel Müdür
Oğuzhan ÇEVİK
Satış Müdürü
Yalçın ALDEMİR
Proje Müdürü
Tuncer ŞEN
İdari Yardımcı
Berna KAPAKLI
Genel Koordinatör
Burak PEKER
Satış Sorumlusu
Müge ÇAMLIK
Muhasebe Müdürü
Ahmet VURAL
Satış Sorumlusu
Ali Eşref DARCAN
Satış Sorumlusu
Zeynep KILIÇ
Pazarlama Sorumlusu
Asiye PİŞKEN
Sekreter
Fatih DEMİRCAN
Teknik Servis Şefi
Atakan Çelik
Teknik Servis
Halil HAZİNEDAR
Teknik Servis Şefi
Cengizhan ACIR
İzmir Şantiye Şefi
Bülent Özbay
Teknik Servis
Erdinc TUFAN
İzmit Şantiye Şefi
Zehra Şahin
Planlama Sorumlusu
Gülberk ULKAR
Kırıkkale Şantiye Şefi
Büşra KURU
İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı
Harum SALBAŞ
İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı
Alper AKSOY
İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı
Ahmet KESKİN
Teknik Servis
Lütfü TAŞKIN
Teknik Servis
Turan AYKUL
Teknik Servis
Zeki AÇIKGÖZ
Teknik Servis
Yunus AKAY
Teknik Servis
Volkan GENÇ
Teknik Servis
Uğur ULUKUK
Teknik Servis
Şükrü ÖZALP
Teknik Servis
Seyfi YILMAZ
Teknik Servis
Selim AKBAŞ
Teknik Servis
Murat YILMAZ
Teknik Servis
Levent AKAY
Teknik Servis
Muhammed CARİ
Teknik Servis
Ali YALÇINKAYA
Teknik Servis
Kadir DAL
Teknik Servis
Hakan BAYINDIR
Teknik Servis
Gökçe KUMRUCA
Teknik Servis
Hakan YEŞİLBAYRAK
Teknik Servis
Ergun OKAY
Teknik Servis
Orhan ENGİN
Teknik Servis
Batuhan PARLAK
Teknik Servis
Bazı Referanslarımız